استعلام خلافی خودرو با چند کلیک ساده

استعلام خلافی خودرو با چند کلیک ساده

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

استعلام خلافی خودرو با چند کلیک سادهاستعلام خلافی خودرو با چند کلیک ساده

ممکن است تا به‌حال به دلیل تخلفات و عدم اجرای قوانین از سوی پلیس جریمه شده باشید. در این صورت چه بخواهید و چه نخواهید مجبور به پرداخت جرایم رانندگی خود خواهید بود. زیرا در صورت پرداخت نکردن این جرایم بعد از دوماه مجبور به پرداخت دوبرابری آن هستید. و این جرایم چه دوبرگی باشد و چه تسلیمی اگر مجموع مبالغ به یک میلیون تومان برسد. در هر جایی که باشید پلیس اختیار توقیف خودروی شما را دارد. بنابراین بهتر است زودتر دست به کار شده و از میزان خلافی خودروی خود آگاه شوید. در این مقاله با ابزار استعلام خلافی خودرو به صورت آنلاین آشنا می‌شویم که با تلفن همراه خود در هر کجا که به اینترنت دسترسی دارید، می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. بنابراین اگر مالک خودرو هستید، توصیه می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.

استعلام خلافی خودرو

اگر فروشنده هستید، از استعلام خلافی نمی‌توانید فرار کنید!

همه‌‌ی شما می‌دانید که هنگام فروش خودرو برای نقل و انتقال سند ارائه‌ی برگه‌ی عدم خلافی خودرو الزامی است. زیرا موقع تعویض پلاک و انتقال سند به خریدار وجود این برگه الزامی ‌است. پس سریعا باید تمام ریز جریمه‌های پرداخت نشده را تسویه کنید و سپس با خریدار معامله انجام دهید. در چون با این کار هر دو طرف معامله از میزان خلافی‌ها آگاه بوده و خودشان می‌دانند که یا بدهی‌ها کاملا صاف شده و یا از قیمت خودرو کسر می‌شود. در هر صورت پرداخت ریز خلافی ‌ها و یا به عقب انداختن آن به یک زمان دیگر کاملا مطابق نظر طرفین تعیین می‌شود.

حتی اگر فروشنده نباشید، باز هم مجبور به استعلام جریمه خودرو هستید!

با اینکه اطلاع از خلافی خودرو برای تمامی افراد بسیار ناخوشایند است، اما همان‌طور که بالاتر هم ذکر شد راهی جز پرداخت آن نیست. علاوه بر آن شما باید دائما پیگیر این موضوع باشید که خلافی ماشینتان چقدر است. زیرا امکان دارد جایی بدون اینکه متوجه شده توسط پلیس جریمه شوید. قبض‌هایی که از طرف راهنمایی رانندگی صادر می‌شود می‌تواند به چهار صورت باشد. در ادامه انواع جرایم را بررسی می‌کنیم.

جریمه دوبرگی: ممکن است هنگام رانندگی در شهر یا جاده دچار تخلفاتی نظیر سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز و .... شده باشید. اگر با وجود دستور توقف خودرو از سوی پلیس، به راه خودتان ادامه بدهید و به فرمان پلیس توجهی نکنید در این صورت یک قبض دو برگی از سوی پلیس صادر می شود که چند دقیقه پس از صدور قبض توسط یک پیامک متوجه آن می‌شوید.

جریمه تسلیمی: در این نوع جریمه پس از انجام تخلف، خودرو توسط پلیس متوقف می‌شود و جریمه همان جا به راننده تحویل می شود. که در آن زمان و مکان تخلف و کد تخلف ثبت می‌شود. در این نوع قبض راننده دوماه فرصت دارد جریمه را توسط مراجعه به سایت و یا مراجعه به پلیس +10 پرداخت کند. در غیر این صورت میزان آن دوبرابر می‌شود.

استعلام خلافی خودرو

جریمه‌ی الصاقی: در این نوع اعمال قانون همان طور که از نامش پیداست قبض جریمه روی خودرو الصاق یا چسبانده می‌شود. ممکن است شما خودروی خود را در یک جای نامناسب پارک کرده باشید و خودتان هم در آنجا حضور نداشته باشید. در نتیجه پلیس با مشاهده‌ تخلف خودرو یک قبض عمومی صادر می‌کند و در آن مشخصات خودرو و مکان تخلف را می‌نویسد. شما با مشاهده‌ی این برگ روی شیشه‌ی ماشینتان متوجه می‌شوید که جریمه شده‌اید.

جریمه‌ی دوربینی: در این نوع قبض تخلف شما توسط دوربین راهنمایی رانندگی ثبت می‌شود. در این روش پلاک خودروی شما شناسایی شده و دوربین تخلفاتی نظیر پارک ممنوع، پارک دوبله، عبور از چراغ قرمز، نبستن کمربند و .... را ثبت می‌کند. شما در این مواقع با پیامکی که به شما ارسال می‌شود از میزان جریمه و علت آن آگاه می‌شوید. ممکن است به دلیل عوض کردن سیم‌کارت خود متوجه ارسال این پیامک از سوی اداره‌ راهنمایی رانندگی نشوید. در این صورت بهتر است خودتان هر چند وقت یکبار جویای میزان خلافی خودروی خود باشید زیرا در صورت توجه نکردن به این موضوع هزینه‌ها روی هم جمع می‌شود و با توجه به شرایط بد اقتصادی این روزها پرداخت آن ممکن است برای بسیاری از افراد سخت باشد.

استعلام خلافی خودرو

با توجه به مطالب گفته شده پیگیری استعلام خلافی خودرو هر چند وقت یکبار لازم است. اما به نظر شما در زندگی‌های پرمشغله‌‌ی زندگی شهری بهترین راه برای پرداخت این جریمه‌ها چیست؟

ابزار استعلام جریمه خودرو همراه مکانیک، ساده و بدون دردسر!

همان طور می‌دانید یکی از راههای قدیمی پرداخت خلافی مراجعه به دفاتر پلیس +10 است. اما این روش این روزها چندان مرسوم نیست.

راه دیگر این است که اگر در تهران هستید با یک تلفن ثابت با شماره 8828888 و اگر در شهرستان‌ها هستید، با شماره تلفن 02188288888 تماس بگیرید. اگر ساکن تهران هستید و به تلفن ثابت دسترسی ندارید، با شماره تلفن دوم تماس بگیرید. این شماره به صورت تلفنی میزان مبلغ بدهی شماره پلاک را به شما اطلاع خواهد داد.

اما راه سومی وجود دارد که از دو روش بالا سریع‌تر است و البته کاربران بیشتر آن را می‌پسندند: راه آنلاین! شما می‌توانید به سادگی وارد ابزار استعلام خلافی خودرو همراه مکانیک شده و شماره کارت خودروی خود را در کادری مشابه کادر زیر وارد کنید:

استعلام خلافی خودرو

بعد از آن ریز جریمه خودرو برای شما به نمایش در خواهد آمد. پس از مشاهده آن می‌توانید تصمیم بگیرید که بدهی خود را پرداخت کنید یا خیر. این ابزار، در حال حاضر یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای استعلام خلافی خودرو است که تنها با شماره کارت انجام می‌پذیرد و از هر کجا که باشید، می‌توانید استعلام خود را انجام بدهید.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای stepssoft.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:stepssoft.ir | نقشه سایت